Aktualności

Dumą Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach jest działająca przy Niepublicznym Technikum Zawodowym im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ Kompania Reprezentacyjna. Jej szkoleniowcem jest pan major Tomasz Kot, a opiekunem pani Agata Ciupińska. Nasi uczniowie nie tylko uświetniają uroczystości patriotyczne czy wojskowe, ale także nieprzerwanie od sześciu lat reprezentują Województwo świętokrzyskie w turniejach i przeglądach krajowych.  VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych odbył się w dniach 28- 30 maja 2018 r. w Zakopanem.

W konkursie brało udział 15 zespołów. Nasza Kompania Reprezentacyjna zdobyła pierwsze miejsce w konkurencji musztry paradnej. Dzięki niezliczonym godzinom profesjonalnych treningów udało się przygotować najlepszy pokaz programu dowolnego, który otrzymał najwyższe noty jury i został nagrodzony pucharem. W ogólnej klasyfikacji zespół zajął IV miejsce. Choć zabrakło odrobiny szczęścia, aby stanąć na podium, to jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy nadal są w ścisłej czołówce klas mundurowych w Polsce.  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!