"Do twarzy mi z książką" - projekt klasy I a TL

Uczniowie klasy 1 A technik logistyk zaproponowali, aby zrealizować projekt, który łączyłby zainteresowania fotografią i literaturą. Pomysł został zatytułowany „Do twarzy mi z książką” Celem projektu było przygotowanie wystawy prac wykonanych przez wszystkich uczniów w klasie. Należało wykonać zdjęcie portretowe wraz z ulubioną książką. Do zdjęcia dołączona została krótka recenzja napisana przez ucznia, zachęcająca rówieśników do przeczytania polecanej pozycji.

W dniu 30 listopada, na zajęciach z wychowawcą przeprowadzono lekcję z książką. Zadaniem każdego z uczniów było zaprezentowanie polecanej książki. Uczniowie dzielili się wrażeniami po lekturze i wskazywali powody, dla których warto sięgnąć po tę właśnie książkę. Uczniowie postanowili podzielić się swoimi recenzjami z szerszą rzeszą czytelników. Wszystkie prace zostały odpowiednio przygotowane i wydrukowane, a następnie zaprezentowane w formie wystawy na szkolnym korytarzu. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Informacje o zrealizowanym projekcie czytelniczym zostały także opublikowane na szkolnej stronie internetowej w zakładce BIBLIOTEKA i szkolnym Facebooku. Ponadto, wystawa została udostępniona w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 9 w Kielcach mieszczącej się przy ulicy Okrzei, z którą została nawiązana współpraca. Wizyta w Miejskiej Bibliotece była także okazją do zapoznania się z księgozbiorem, dokonania zapisu umożliwiającego wypożyczanie książek.

Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zaangażowaniem młodzieży. Uczniowie prześcigali się w pomysłach na przygotowanie ciekawego zdjęcia. Przywoływanie książek, które zostały zapamiętane i uznane za wartościowe, niewątpliwie stanowi znaczącą wartość i rozbudza zainteresowania czytelnicze. Ponadto wspólne działanie uczniów stanowiło doskonałą formę integracji zespołu klasowego.