"Klasa na okładkę" - projekt II a TL

Dnia 23.11.2018 r. klasa II a technik logistyk Niepublicznego Technikum Zawodowego ZDZ w Kielcach zrealizowała ciekawy projekt, którego głównym celem była popularyzacja czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań uczniów. Zadaniem uczestników było wybranie jednej książki i przygotowanie odpowiedniej stylizacji, która stanowiłaby odwzorowanie okładki.

Uczniowie zaznajomili się z graficzną stroną wydawanych książek. Dyskutowali o doborze środków językowych i graficznych, które wykorzystywane są na okładkach powieści. Zastanawiali się nad okładką książki, która powinna stanowić zapowiedź treści, intrygować potencjalnego czytelnika, zachęcać do przeczytania. Najważniejszą częścią trzygodzinnych zajęć było przygotowanie stylizacji wybranych okładek i ich sfotografowanie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem dokonywali swojej charakteryzacji lub stylizowali przyniesione przedmioty, aby jak najdokładniej oddać  grafikę z okładki wybranej przez siebie książki. Podsumowanie zajęć projektowych odbyło się tydzień później. Uczniowie obejrzeli efekty swojej pracy w przygotowanej prezentacji. Efekt pracy uczniów klasy II a technik logistyk został upowszechniony w społeczności szkolnej – informacje zostały opublikowane na stronie szkoły i jej profilu facebookowym. Zdjęcia zostały także zaprezentowane na ekranach telewizyjnych na szkolnych korytarzach.

Video: https://www.facebook.com/szkolyZDZwKielcach/videos/351898982263576/