Osiągnięcia sportowe

Wśród uczniów naszych szkół nie brak osób wyjątkowych, utalentowanych, które osiągają różnorodne sukcesy sportowe. Swoje zainteresowania i umiejętności rozwijają na zajęciach pozalekcyjnych (w tym również na tych organizowanych przez szkołę). Poznajcie  "Sportowe Talenty" Zespołu Szkół ZDZ w Kielcach!

SARA DOMAGAŁA
Sara jest uczennicą II klasy informatycznej NTZ. Na co dzień trenuje boks w klubie Skalnik Wiśniówka. W 2013 roku zdobyła srebrny, a rok wcześniej brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii 48 kg, a także wicemistrzostwo Unii Europejskiej na Węgrzech. Na jej koncie znajduje się także trzykrotne złoto Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego, złoto Międzynarodowego Turnieju w Zamościu, złoto Międzynarodowego Turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim, dwukrotny brąz Międzynarodowych Mistrzostw Śląska i wygrana w meczu bokserskim Polska-Włochy. W 2014 roku zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski. Obecnie znajduje się w grupie 10 najbardziej utalentowanych pięściarek w Polsce. W tym roku po raz drugi została laureatką plebiscytu „Siedmiu wspaniałych - świętokrzyscy uczniowie - sportowcy”. Zwyciężyła także w "Festiwalu Talentów" uczniów szkół ZDZ.
W niedzielę 12 czerwca Sara Domagała walczyła w Konstantynowie Łódzkim w kolejnym turnieju bokserskim i w pięknym stylu zwyciężyła z wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Tym samym zdobyła mistrzowski pas za najlepszą zawodniczkę turnieju oraz puchar za technikę Turnieju Bokserskiego o Puchar Burmistrza miasta Konstantynowa.

PAWEŁ MIGAS

Paweł to tegoroczny maturzysta, uczeń klasy IV b technik informatyk. W roku 2014 dostał się do reprezentacji Kadry Narodowej Wspinaczki Wysokogórskiej Polskiego Związku Alpinizmu.
Paweł reprezentuje Świętokrzyski Klub Alpinistyczny. Swoją przygodę ze wspinaniem zaczął w 2012 roku. Najbardziej lubi wspinanie w górach oraz na własnej asekuracji.  Jesienią 2014 r. po raz kolejny zaprezentował nieprzeciętne umiejętności i pokonał wraz z innymi taternikami kultową we wspinaczce górskiej drogę biegnącą środkiem wschodniej ściany Mnicha. W słowniku polskiego taternictwa „Wariant R IX-RP” to jedno z trudniejszych przejść, tym bardziej, że warunki pogodowe w tym dniu naprawdę nie były łatwe. Wierzymy, że ostatnie doświadczenie udoskonali umiejętności naszego ucznia i pozwoli na kontynuację fantastycznych górskich przygód  i pokonywanie pięknych historycznych dróg wspinaczkowych.

PATRYCJA PIOTROWSKA

Patrycja jest uczennicą klasy II c technik logistyk. W 2016 roku zdobyła pierwsze miejsce w  VIII Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Dobrzeniu Wielkim. Nasza uczennica trenuje nietypową dyscyplinę.  Od kilku lat ćwiczy elementy sztuki cyrkowej w zespole akrobatyczno-tanecznym GRAFIT w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach. Zaangażowanie, godziny treningów, praca zawsze przynoszą dobre efekty. Czekamy na kolejne sukcesy!